Trávnikové koberce a výsev

Najrýchlejšia cestka ku krásnemu trávniku bez starostí!

Trávnikový koberec je najpohodlnejšia a najrýchlejšia cesta ku krásnemu trávniku. Krásny a rovný trávnik získate bez námahy a v najkratšom čase.

Pre váš pozemok o veľkosti 200 m2 dostanete krásny trávnik už za cenu 998 €.

Toto je finálna cena, ktorá zahŕňa kompletnú povrchovú úpravu pozemku, cenu trávnika aj jeho položenie. Obhliadka zdarma.

Kontaktujte nás mailom na info@supergrass.sk, alebo telefonicky na
0905 318 592.Čo je to trávnikový koberec

Trávnikový koberec je predpestovaný trávnik na inom pozemku. Zvyčajne sú ponúkané rok staré trávniky, ktoré sú už dosť dobre prekorenené. Veľa ľudí sa mylne domnieva, že o trávnik založený z kobercov sa netreba starať. Potrebuje rovnakú údržbu ako trávnik z výsevu, len v rannom, najnáročnejšom období sa oňho starajú odborníci.

Výhodou tohto spôsobu je krásny trávnik aj s protieróznym účinkom získate okamžite. Odpadá prvotná práca s hubením burín, dosievaním slabo vzklíčených fľakov a podobne.
Ďalšou veľkou výhodou je, že trávnik je možné bez problémov zakladať počas celého vegetačného obdobia, až do prvých mrazov. Jeho nevýhoda je oproti trávnikom zakladaných výsevom vyššia cena. Treba si ale zvážiť či kosenie 2-3 krát týždenne, pravidelné zalievanie, hnojenie a striekanie herbicídom, prípadne fungicídom kedy môže byť výsledok neistý, stojí za počiatočné vyššie náklady pri kobercovej realizácii s okamžitým kvalitným efektom.Vysievané trávniky

V trávnikoch zakladaných výsevom sú nesporne najväčšou výhodou prvotné zriaďovacie náklady. K zakladaniu trávnych plôch sa väčšinou používa zmes tráv. Zmyslom zostavovania trávnych zmesí je, aby sa čo najrýchlejšie vytvoril trávnatý porast požadovaných vlastností. Správny výber trávnej zmesi závisí od toho, na aký účel sa bude trávnik využívať.

U trávnikov zakladaných výsevom je potreba intenzívnejšej starostlivosti v počiatočnom štádiu a vyššie náklady na chemické prípravky. V konečnom dôsledku môžu byť náklady na vysievaný trávnik rovnako vysoké ako trávnik zakladaný mačinovaním.

Cena trávnikových kobercov


Cena trávnikových kobercov je 4,99 € /m2 vrátane povrchovej úpravy a pokládky.

Cena nezahŕňa sieť proti krtom. Cena siete je 0,99 € /m2.

Cena dovozu trávnikových kobercov na miesto pokládky je od 60 eur v závislosti od vzdialenosti.


Cena vysievaných trávnikov


Cena výsevu je 1,49 € /m2 vrátane dopravy v rámci Bratislavy a jej blízkeho okolia (20 km), povrchovej úpravy, predhnojením a výsevu. Pri náročnejšom teréne, napr. svahovitom a podobne, sa stanoví cena dohodou.


Kompletný cenník záradníckych prác.

Kontaktujte nás mailom na info@supergrass.sk, alebo telefonicky na
0948 55 22 71 a získajte trávnik svojich snov!